Regjistrohu / Lidhu

Jini të parët për të marrë videot më të fundit të recetave dhe këshilla për gatim FALAS!

Regjistrohu për Vincenzo's Plate YouTube Channel

MIRË SE VINI NË Pjatë e Vincenzo

Pjatë e Vincenzo është një kanal gatim i YouTube me fokus në gatim Ushqimi italian, i vendosur
për të mësuar botën, një recetë video në një kohë që ju nuk keni nevojë të jeni një kuzhinier profesionist për të bërë përshtypje miqsh,
familjen dhe veten me gojë-lotim Receta italiane të drejtë nga kuzhina juaj shumë vetë, ndërsa duke pasur një qesh (dhe një gotë verë!).

Recipes popullore italiane

 • Shijet: 8-15
pizza neapolitane

RECIPE NEPOLITAN PIZZA

NEPOLITAN PIZZA DOUGH Kjo brumë pizza ne napolit mund të përdoret për të bërë bazat e pizzas, calzone ...

Gatuaj tani

 • Shijet: 150
recetë limoncello

RECIPE LIMONCELLO

LIMONCELLO është një nga likeret më të famshme italiane në univers. Tre përbërësit e bëjnë ...

Gatuaj tani

 • Shijet: 8
Arancini

RECIPIMI ARANCINI | Rajs shtëpi italian

Arancini janë deliciously mbushur mbushur oriz topa mbushur me ragu, bizele, mozzarella dhe skuqur thellë ....

Gatuaj tani

 • Shijet: 4
 • Cook Koha: 40 Min
byrek me recetë të spinaqit

Pjatë me recetë spinaq

Spinaqi dhe Pica Ricotta Ky spinaq i shijshëm dhe byrek me ricotta përzihet me djathë të butë ricotta ...

Gatuaj tani

 • Shijet: 8-10
 • Cook Koha: 60 Min
lasagna recetë timballo teramano

Recipe Lasagna bërë nga Nonna Igea

Recetë lazer italiane. Askush nuk e bën atë mjaft si Nonna. Kjo recetë antike lasagna është ...

Gatuaj tani

 • Shijet: 10
 • Cook Koha: 15 Min
makarona deti

Makarona deti | Ushqim deti Spaghetti Carbonara

Ushqim deti Recetë makarona të mbushura me ushqim deti me aromë dhe do të shkrihen vetëm në gojën tuaj. Kjo ...

Gatuaj tani

 • Shijet: 4-6
 • Cook Koha: 4 Min

Recipes Nutella Pizza | Si të

Recipes Nutella Pizza | Si të Bëni Nutella dhe Banana Pizza Kjo nuk është vetëm ...

Gatuaj tani

 • Shijet: 1
campari prosecco

Kokteji Campari Prosecco

Një klasik italian, koktej Campari Prosecco mund të ketë vetëm disa përbërës, por si ...

Gatuaj tani

 • Shijet: 6
 • Cook Koha: 30 Min

Spinaqi dhe Ricotta Cannelloni Recipe |

Spinaqi dhe Ricotta Cannelloni Recipe | Receta e Nonna Cannelloni e bërë me krepe të freskëta janë një çakmak ...

Gatuaj tani

RECIPE TË FUNDIT ITALIANE

 • Shijet: 4
 • Cook Koha: 30 Min
supë italiane peshku

SOURCE FISH ITALIANE - Zuppa di

Italian Peshku supë me chickpeas është një gjellë flavoursome të cilat mund të shërbyer si një ...

Gatuaj tani

 • Shijet: 4-6
 • Cook Koha: 30 Min
ushqim deti parmigiana

PARAGJIDHJA E UJITJES SEAFOOD

Ushqim deti parmigiana. E keni dëgjuar këtu së pari! Të gjitha prodhimet e një parmigiana deliciously guximshme, ...

Gatuaj tani

 • Shijet: 4-6
 • Cook Koha: 60 Min
Butternut-kungull-supë

BUTTERNUT SQUASH SOUP

Butternut supë kungull është një vakt i shijshëm, dhe çdo familje ka versionin e vet ...

Gatuaj tani

 • Shijet: 4-6
 • Cook Koha: 10 Min
qumështor luleshtrydhe nuk piqem

Çamçakëzat e çamçakëzuara nuk kanë pirë

Ëmbëlsira nuk guxon të hahet Ju nuk do të jeni në gjendje t'i rezistoni këtij ëmbëlsirë të shijshme të pa-pjekur! Është dritë ...

Gatuaj tani

 • Shijet: 4
 • Cook Koha: 15 Min
pasta arrabbiata me aromë

PASTA SAUCE ARRABBIATA aka Pasta all'Arrabbiata

Salcë Arrabbiata është një recetë e thjeshtë për salcë domate me aromë që përdor përbërës të freskët ...

Gatuaj tani

 • Shijet: 6-8
 • Cook Koha: 30 Min
djathë twists

Djathrave kripë aka djathrave të djathit

Twists djathë me pesto janë shkopinj crunchy e mirësisë që të gjithë do të duan. Me basil ...

Gatuaj tani

 • Shijet: 10-15
struffoli

STRUFFOLI Balls Italian Honey

Struffoli janë skuqur thellë me lule autentike italiane me mjaltë tradicionalisht nga Italia Jugore me një zesty ...

Gatuaj tani

 • Shijet: 6-8
 • Cook Koha: 20 Min
qofte lulesh italiane

ITALIANE MEATBALLS - recetë unike

Luleshtrydhet italiane janë ushqimi i fundit i rehatirave, duke ju kthyer në një kohë të veçantë ...

Gatuaj tani

 • Shijet: 2-4
 • Cook Koha: 15 Min
spageti vongole

SPAGHETTI VONGOLE gatuar nga Mësuesi

Spageti Vongole. Shijoni shijen e detit në një pjatë me këtë spageti të thjeshtë ...

Gatuaj tani

 • Shijet: 6-8
 • Cook Koha: 60 Min
lasagna vegjetariane

VEGJETARIAN LASAGNA | Lasagna lehtë perime

Lasagna vegjetarian është një alternativë për versionin tradicional të mbushur me mish dhe është akoma i mbushur me bllokim ...

Gatuaj tani

 • Shijet: 4-6
 • Cook Koha: 60 Min
recetë polenta

POLENTA PËRSHËNDETËSE ABRUZZO STYLE

Recetë Polenta është një pjatë e përzemërt dhe klasike e Italisë Veriore. Kjo polenta është versioni im i Nonna, ...

Gatuaj tani

 • Shijet: 4
 • Cook Koha: 5 Min
OMELETTE ITALIANE

ITALIANE OMELETTE FRITTATA

Kjo omeletë italiane është një klasik absolut! Bërë me vezë, parmigjen dhe majdanoz, ju mund të ...

Gatuaj taniÇfarë recetë italiane doni të gatuani?

antipasto

antipasto

My Favorite Italian Antipasto, Sallatë dhe Side Recipes

Gjeni recetën tuaj

Makarona

Makarona

Mouthwatering dhe Easy Pasta italiane dhe risotto Recipes

Gjeni recetën tuaj

pjatë kryesore

pjatë kryesore

Kurset kryesore italiane janë ide për ushqim të shijshëm

Gjeni recetën tuaj

Desserts

Desserts

Ëmbëlsira seksuale dhe sublime italiane

Gjeni recetën tuaj

E fundit nga Blog Plate Vincenzo's

USHQIMI ITALIANE SHPJEGUAR Çfarë është Kuzhina Italiane?

ITALIAN FOOD EXPLAINED What makes Italian food, “Italian food”? Its so important to recognise that its about SO MUCH more than pizza and pasta. More than anything, Italian food is about culture; an experience which immerses you entirely in history...

Lexo më shumë

FIGHT USHQIMI (Short Comedy Skit)

FIGHT USHQIMI (Short Comedy Skit) Në kulturën time, dhe si pjesë e biznesit që drejtohem, ka të bëjë me marrjen e produktit të shquar. Nuk ka konkurrencë për cilësinë dhe kjo është arsyeja pse mbledhja e arit të bardhë është më ...

Lexo më shumë

VINZONI MË SHUMË VITIT TË POPULLIT

INSTAGRAMS

0
MENU
G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!