Subscribe / Connect

Бидете први што ќе ги добиете најновите видеа за рецепт и совети за готвење БЕСПЛАТНО!

Претплатете се на Винсенцо Плоча YouTube канал

Добредојдовте во Плочата на Винченцо

Плочата на Винченцо е канал за готвење на YouTube, со фокус на готвењето на италијанската храна, утврдена
да го научи светот, еден видео рецепт во време кога не треба да се биде професионален готвач за да ги импресионира пријателите,
семејството и себе си со уста Италијански рецепти право надвор од вашата сопствена кујна, додека се смее (и чаша вино!).

Популарни италијански рецепти

 • Служби: 8-15
неаполитанска пица

НЕАПОЛИТАН ПИЦЗА РЕЦЕПТ

NEAPOLITAN PIZZA DOUGH Оваа Неаполитанска пица тесто може да се користи за да се направат пицерии, калзони ...

Кук сега

 • Служби: 150
рецепт на лимончело

LIMONCELLO RECIPE

LIMONCELLO е еден од најпознатите италијански ликери во универзумот. Три состојки прават ...

Кук сега

 • Служби: 8
Аранчини

ARANCINI RECIPE | Домашен италијански ориз

Arancini се вкусно дебелички полнети топчиња со ориз полн со рагу, грашок, моцарела и длабоко пржени ....

Кук сега

 • Служби: 4
 • Време за готвење: 40 мин
спанаќ рикота пита

Спанаќ Ricotta Pie

Спанаќ и Рикотна пита | Овој вкусен спанаќ и рикота пита се меша со меко рикота ...

Кук сега

 • Служби: 8-10
 • Време за готвење: 60 мин
лазања рецепт тимболо teramano

Рецепт на Лазања од Нена Игеа

Рецепт лазања италијански. Никој не го прави тоа како Нена. Овој антички рецепт за лазања е ...

Кук сега

 • Служби: 10
 • Време за готвење: 15 мин
тестенини од морска храна

Тестенини од морска храна | Морска храна шпагети Carbonara

Рецепт за морска храна за маст полн со вкусни морска храна и само ќе се топи во устата. Ова ...

Кук сега

 • Служби: 4-6
 • Време за готвење: 4 мин

Рецепт за пица Нутела | Како да

Рецепт за пица Нутела | Како да направите Нутела и Банана пица Ова не е само ...

Кук сега

 • Служби: 1
campari prosecco

Коктел за промиску

Еден италијански класичен коктел "Кампари Просеко" може да има само неколку состојки, но како ...

Кук сега

 • Служби: 6
 • Време за готвење: 30 мин

Рецепт на спанаќ и реката Ricotta Cannelloni |

Рецепт на спанаќ и реката Ricotta Cannelloni | Рецептот на Nonna Cannelloni направени со свежи крепи се полесни ...

Кук сега

Најнови ИТАЛИЈАНСКИ РЕЦЕПТИ

 • Служби: 4
 • Време за готвење: 30 мин
италијанска риба супа

ИТАЛИЈАНСКА РУСКА СУПА - Зуппа ди

Италијанска риба супа со наут е вкусно јадење што може да се служи како ...

Кук сега

 • Служби: 4-6
 • Време за готвење: 30 мин
морска храна parmigiana

SEAFOOD EGGPLANT PARMIGIANA

Морска храна parmigiana. Прво го слушнавте тука! Сите работи на вкусно храбар parmigiana, ...

Кук сега

 • Служби: 4-6
 • Време за готвење: 60 мин
супа од мешун-сквош

МЕСТО ЗА СКУШНА МАСА

Супа од мешана супа е здрав, вкусен оброк, и секое семејство има своја сопствена верзија ...

Кук сега

 • Служби: 4-6
 • Време за готвење: 10 мин
Кукла со јагода не се пече

СИСТЕМОТ ЗА СИНУАРСТВО НЕ СЕ ПОЗДРАВУВА

СИНТЕРНИ СРЕЌИ НЕ ПОЗДРАВУВАЈТЕ Не ќе можете да се спротивстави на овој вкусен десерт без печење! Тоа е светло ...

Кук сега

 • Служби: 4
 • Време за готвење: 15 мин
тестенини арабабиат зачинети

ARRABBIATA PASTA SAUCE aka Паста all'Arrabbiata

Сос од тестенини Arrabbiata е едноставен рецепт за зачинет доматен сос кој користи свежи состојки ...

Кук сега

 • Служби: 6-8
 • Време за готвење: 30 мин
сирење пресврти

СИРИСКА ТРИСТА aka Сирење straws

Сиретски пресврти со песто се крцкави стапчиња на добрината што сите ќе ги сакаат. Со босилек ...

Кук сега

 • Служби: 10-15
strufoli

STRUFFOLI Италијански мед топки

Струффоли се длабоко пржени автентични италијански медни топки традиционално од Јужна Италија со зашеметување ...

Кук сега

 • Служби: 6-8
 • Време за готвење: 20 мин
италијански ќофтиња

ИТАЛИЈАНСКИ МОНТБОЛИ - Единствен рецепт

Италијанските ќофтиња се крајната храна за удобност, ве однесоа назад до посебно време ...

Кук сега

 • Служби: 2-4
 • Време за готвење: 15 мин
шпагети вонгола

SPAGHETTI VONGOLE готви од мајстор

Шпагети Вонголе. Вкусот на вкусот на морето на чинија со оваа едноставна шпагети ...

Кук сега

 • Служби: 6-8
 • Време за готвење: 60 мин
вегетаријанска лазања

VEGETARIAN LASAGNA | Лесно зеленчук лазања

Вегетаријанската лазања е алтернатива на традиционалната верзија исполнета со месо и сеуште е спакувана ...

Кук сега

 • Служби: 4-6
 • Време за готвење: 60 мин
регент за полиен

ПОЛЕНТА РЕЦЕПТ АБРУЗЗО СТИЛ

Рецептот Полента е срдечна, класична северно-италијанска чинија. Оваа полента е моја верзија на Нена, ...

Кук сега

 • Служби: 4
 • Време за готвење: 5 мин
ITALIAN OMELETTE

ITALIAN OMELETTE FRITTATA

Оваа италијанска омлет е апсолутен класик! Направени со јајца, пармезан и магдонос, можете да ...

Кук сегаШто Италијански Рецепт сакате да готвите?

Antipasto

Antipasto

Моите омилени италијански рецепти за антипасто, салата и страници

Најди вашиот рецепт

Тестенини

Тестенини

Mouthwatering и лесен италијански тестенини и рисоти рецепти

Најди вашиот рецепт

Главното јадење

Главното јадење

Италијански Главни курсеви Идеи за вкусни јадења

Најди вашиот рецепт

Десерти

Десерти

Секси и возвишени италијански домашни десерти

Најди вашиот рецепт

Најнови од Блог Плоча на Винченцо

ITALIAN FOOD EXPLAINED | What is Italian Cuisine

ITALIAN FOOD EXPLAINED What makes Italian food, “Italian food”? Its so important to recognise that its about SO MUCH more than pizza and pasta. More than anything, Italian food is about culture; an experience which immerses you entirely in history...

Прочитај повеќе

ХРАНА БОРБА (Кратка комедија Скит)

ХРАНА БОРБА (Кратка комедија Скит) Во мојата култура, и како дел од бизнисот што го работам, сето тоа е за добивање извонреден производ. Нема конкуренција за квалитет и затоа собирањето на бело злато е најмногу ...

Прочитај повеќе

МОСТ ПОПУЛАРНА ПЛАТНА ВИНЦЕНЗО ПЛАТНА YOUTUBE ВИДЕО

INSTAGRAMS

0
MENU
G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!